دسته بندی ها

بررسی پردازنده های سرور HP در سه نسل 8 ، 9 و 10

پردازنده های سرور Hp در سه نسل 8 و 9 و 10

بررسی پردازنده های سرور HP در سه نسل 8 ، 9 و 10

بررسی پردازنده های سرور HP در سه نسل هشت، نه و دهم

از اصلی ترین ویژگی های سرورهای نسل جدید اچ پی می توان به بالاتر رفتن کارایی پردازنده ها در سرورهای این شرکت اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم به معرفی ظرفیت پردازنده های سرورهای اچ پی در نسل های هشتم، نهم و دهم بپردازیم و با مقایسه آنها به اطلاعات بیشتری در زمینه پردازنده سرورهای اچ پی دست یابیم. توجه داشته باشید که سی پی یو های معرفی شده در این مقاله مربوط به سرورهای اچ پی سری 100 و 300 از دسته DL می باشد. به دلیل بالا بودن حجم اطلاعات در مورد پردازنده های این سه نسل این مقاله در چند قسمت منتشر می شود که در بخش اول آن قصد داریم به معرفی مشخصات اصلی آن ها و افزایش کارایی که در هر نسل دارند بپردازیم و در قسمت های بعد درباره تکنولوژی های بکار رفته در آن ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

شرکت اچ پی در نسلهای مختلف از پردازنده های شرکت اینتل و سری Intel Xeon در سرورهای خود استفاده می کند. البته در بعضی سرورهای نسل دهم از پردازنده های AMD استفاده می شود که در ادامه به آن می پردازیم.

مشخصات پردازنده های نسل هشتم

پردازنده های Intel Xeon که در نسل هشتم سرورهای اچ پی استفاده می شوند از سری E5-2600 در ورژن های یک و دو (Intel Xeon E5-2600 v1 , Intel Xeon E5-2600 v2) می باشد. حداکثر تعداد هسته پشتیبانی کننده در نسل هشتم دوازده هسته است که متعلق به پردازنده Intel Xeon E5-2697v2 می باشد. پردازنده های این نسل نهایتاً از باس رم 14900MT/z پشتیبانی می کنند.

بررسی پردازنده های سرور HP در سه نسل 8 ، 9 و 10

مشخصات پردازنده های نسل نهم

سی پی یو های Intel Xeon که در نسل نهم سرورهای اچ پی مورد استفاده قرار می گیرند به مانند نسل هشتم از سری Intel Xeon E5-2600 می باشند با این تفاوت که از ورژن های بالاتر (V3 , V4) در آن ها استفاده می شود. حداکثر تعداد هسته سی پی یو در این نسل 22 می باشد که متعلق به پردازنده Intel Xeon E5-2699 v4 می باشد. سی پی یو های این نسل از حداکثر باس رم 2400MT/z پشتیبانی می کنند.

بررسی پردازنده های سرور HP در سه نسل 8 ، 9 و 10

مشخصات پردازنده های نسل دهم

پردازنده های نسل دهم از تفاوت های بسیاری با نسل های قبلی برخوردار هستند؛ از این تفاوت ها می توان به استفاده اچ پی از پردازنده های سری Intel Xeon Scalable اشاره کرد که در چهار خانواده زیر دسته بندی می شوند.

  • Intel Xeon Scalable Bronze Series
  • Intel Xeon Scalable Silver Series
  • Intel Xeon Scalable Gold Series
  • Intel Xeon Scalable Platinum Series

حداکثر تعداد هسته پردازنده در این نسل 28 می باشد، سی پی یو Intel Xeon Platinum 8280 یکی از پردازنده هایی است که از این تعداد هسته پشتیبانی می کند. پردازنده های این نسل حداکثر از باس رم 2933MT/z برخوردار می باشند. از نکات قابل توجه در مورد پردازنده سرور در این نسل می توان به پشتیبانی از سی پی یو ها AMD در سرورهای سری پلاس کمپانی اچ پی مانند HPE Proliant DL380 G10 PLUS اشاره کرد که از این سری پردازنده ها پشتیبانی می کنند که در قسمت های بعدی این مقاله کامل به آن ها می پردازیم.

بررسی پردازنده های سرور HP در سه نسل 8 ، 9 و 10

قصد خرید پردازنده سرور دارید؟ با ما تماس بگیرید تا قیمت بروز دریافت نمایید.

09395233131 خانم شهبندگان

09927127541 خانم باباپور

09054321812 خانم نیلی

حال با بررسی مشخصات کلی آن ها به این نتیجه می رسیم که نسل نهم سرورهای اچ پی به طور متوسط از ظرفیت دو برابری از نظر تعداد هسته پردازنده برخوردار است. این افزایش ظرفیت در کنار افزایش پشتیبانی از باس رم تا 70% ، نشان می دهد که نسل نهم نسبت به نسل هشتم از ظرفیت تقریبا دو برابری برخوردار بوده است.

در مقایسه کارایی سی پی یو های نسل نهم و دهم می توان گفت سرورهای نسل دهم از ظرفیت هسته تا حدود 25% بیشتر نسبت به نسل نهم برخوردار هستند. باس رم پشتیبانی کننده در نسل دهم نسبت به نسل نهم از افزایش حدود 70% برخوردار است که مانند افزایش باس رم از نسل هشتم به نهم می باشد. در قسمت های بعدی مقاله بررسی و مقایسه پردازنده های نسل دهم، نهم و هشتم اچ پی به تفاوت تکنولوژی ها و قابلیت های آن ها می پردازیم و آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

بررسی و خرید مدلهای مختلف پردازنده سرور:

خرید CPU سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.