دسته بندی ها

مناسب‌ترین مرکز داده

مناسب‌ترین مرکز داده

مناسب‌ترین مرکز داده

چگونه مناسب‌ترین مرکز داده را انتخاب کنیم؟!

انجام عملیات‌های فناوری اطلاعات در سراسر یک سازمان، به تخصیص زمان و سرمایه‌گذاری خوبی نیاز دارد. تا زمانی که کسب و کار گسترده نشده است همه چیز خوب به نظر می‌رسد اما به محض رشد، مسائل متفاوت می‌شوند. رشد مداوم کسب و کار شرایطی را ایجاد می‌کند که دیگر نمی‌توانید نیازهای ذخیره‌سازی کسب و کار خود را با مرکز داده (دیتاسنتر) بومی برآورده کنید.

ر این زمان است که متوجه می‌شوید برای برآوردن نیازهای روزافزون منابع، گزینه‌ای جز دریافت یک میزبانی کامل از مرکز داده ندارید.

نیازهای برق خود را ارزیابی کنید

نیاز به داده در درجه اول مهمترین عاملی است که شما را برای داشتن یک مرکز داده به سختی تحت فشار قرار می‌دهد. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنم که نیازهای کسب و کار و محیط IT خود را تجزیه و تحلیل کنید تا یک مرکز داده را انتخاب کنید که با نیازهای سازمانی شما مطابقت داشته باشد. زیرساخت مرکز داده باید به اندازه کافی برای حفظ زیرساخت IT توانمند باشد. برق جنبه مهم دیگری است که الزامات دقیق مراکز داده را مشخص می‌کند.

عملکرد مناسب و زمان کار نقش مهمی در راه‌اندازی کسب و کار شما ایفا می‌کند، بنابراین توجه به توزیع برق در مرکز داده کاملا الزامی است. برق یک جز اجتناب ناپذیر است که به ادامه عملیات شبکه شما کمک می‌کند.

 

به سراغ خدمات مدیریت شده بروید

هنگامی که کسب و کار شما گسترش می‌یابد و به فضای بیشتری برای ذخیره‌سازی داده‌های خود نیاز دارید، یک مرکز داده به کار می‌آید. استخدام پرسنل فناوری اطلاعات برای مدیریت زیرساخت‌ها و تجهیزات، گاهی اوقات یک هزینه اضافی است. در اینجا میزبانی مدیریت شده وارد عمل می‌شود. مشترک سرویسی از یک شرکت میزبانی وب شوید که نه تنها سخت‌افزار و دارایی‌های لازم را در اختیار شما قرار می‌دهد، بلکه یک محیط مجازی برای راه‌اندازی سیستم را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر خدمات مدیریت شده را بپذیرید، ممکن است در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید.

collocation بسیار خوب است

در مقابل، اگر نمی توانید مبلغ زیادی را برای دریافت تسهیلات مرکز داده خرج کنید، میزبانی collocation می‌تواند گزینه خوبی باشد. این امر به شما این امکان را می‌دهد که سرورهای شخصی و فضای بیشتری برای قرار دادن تجهیزات شبکه داشته باشید. به این ترتیب شما می‌توانید مرکز داده خود را فراتر از قابلیت‌های ذاتی سیستم HVAC یا منبع تغذیه خود گسترش دهید تا خنک کننده مناسب را به مرکز داده خود ارائه دهید. تنها چیزی که باید مشخص کنید چیدمان سخت‌افزاری و داشتن فضای کافی برای مرکز داده است.

آشنایی با انواع دیتاسنتر یا مرکز داده و کاربرد آن‌ها

دیتاسنتر یا مرکز داده‌، ساختمانی است که برق، فضا و سرمایش لازم برای نگهداری از سرورهای یک کسب‌وکار را فراهم می‌کند. تداوم عملیات یک کسب‌وکارها به میزان پایداری مرکز داده‌ای که سرورها در آن نگهداری می‌شود‌ بستگی دارد. کسب‌وکارها باید اطمینان حاصل کنند که فعالیت‌های روزمره آن‌ها به دلیل قطعی سرورها مختل نخواهد شد. درنتیجه، امنیت و پایداری مراکز داده برای هر کسب‌وکار یکی از اولویت‌های اصلی است.

با این ضرورت در این نوشته سعی کردیم انواع مراکز داده را تشریح کنیم تا کسب‌وکارها بتوانند از بین گزینه‌های موجود بهترین سرویس را انتخاب نمایند.

قابلیت اطفاء حریق را بررسی کنید

مناسب‌ترین مرکز داده

قابلیت اطفاء حریق نصب شده در داخل مرکز داده نقش مهمی در امنیت آن دارد. تقریبا هر مرکز داده تا حدی از آن برخوردار می‌باشد، اما آنچه که بیش از همه مهم است، استحکام و کارایی آن است. شرایطی را در نظر بگیرید که اگر ماشین‌های شما در شعله‌های آتش گرفتار شوند، فاجعه اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. هنگام اشتراک یک مرکز داده چه برای سرورهای اختصاصی و چه برای محیط میزبانی مشترک، از ارائه‌دهنده خود سوال کنید که آیا او امکانات ضد آب یا Halon Suppression را ارائه می‌دهد یا خیر. هر دو تکنیک روش خاص خود را برای اطفاء حریق و به یک اندازه اتخاذ می‌کنند.

نیاز به خرید سرور و قطعات آن را دارید؟ از بخش فروشگاه مجموعه سرورتیک دیدن کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.