دسته بندی ها

پرسش و پاسخ در مورد قیمت سرور G10

پرسش و پاسخ در مورد قیمت سرور G10

پرسش و پاسخ در مورد قیمت سرور G10

پرسش و پاسخ در مورد قیمت سرور جی 10

در این مطلب به تعدادی از سوالات پر تکرار در حوزه خرید سرور که توسط مشتریان محترم رسام سرور مطرح شده است می پردازیم و میکوشیم که با پاسخ به آن ها کمکی هر چند ناچیز در زمینه خرید سرور اچ پی داشته باشیم . شما کاربر محترم می توانید با ثبت نظرات و طرح سوالات خود در مورد نکات خرید سرور ما را در ارائه خدمات بهتر به شما کاربران گرامی یاری نمایید .

پرسش و پاسخ در مورد قیمت سرور G10پرسش و پاسخ در مورد قیمت سرور G10

 از پر تکرار ترین سوالات در حوزه خرید سرور می توان به :

چه قطعاتی در قیمت سرور جی 10 تاثیر گذار است؟

از اصلی ترین عوامل در تعیین قیمت سرور جی 10 می توان به پردازنده سرور و میزان رم سرور اچ پی اشاره کرد . البته در صورت استفاده از دیسک های SSD ، این امر نیز در تعیین قیمت سرور اثر گذار می باشد .

چه قطعاتی بیشترین تاثیر را در قیمت سرور دارند؟

جواب به این سوال ارتباط مستقیمی با مدل سرور انتخاب شده شما دارد به طوری که برای مثال اگر سرور شما از دسته سرورهای تاور (Tower) مانند HPE ProLiant ML30 G10 باشند به دلیل اینکه این سرورها توسط اچ پی برای کارهای با ظرفیت پایین ساخته شده است مهمترین عامل تعیین کننده در قیمت این رده از سرورها میزان رم سرور و میزان هارد یا اس اس دی سرور می باشد .

این مسئله در سرورهای رکمونت سری 300 و 500 به عوامل بیشتری بستگی دارد برای مثال یکی از اصلی ترین عوامل در تعیین قیمت سرور جی 10 ، پردازنده سرور در این نسل می باشد به طوری که انتخاب مناسب سی پی یو سرور جی 10 می تواند در قیمت سرور جی 10 تاثیر بسیار زیادی بگذارد .

4پرسش و پاسخ در مورد قیمت سرور G10

آیا یک سرور قدیمی با یک کانفیگ قوی تر از یک سرور نو بهتر است؟

نکته اصلی در تنظیم کانفیگ سرور رفع نیاز کاربران است به طوری که تمامی نیازهای کاربران ازنظر سرعت ، دقت و امنیت سرور باید تامین شود و صرف خرید یک سیستم با ظرفیت بالا و سخت افزار قوی نمی تواند تمامی نیازهای کاربران را برطرف کند . 

پس بهتر است برای رسیدن به بالاترین سطح از خدمات و Performance کانفیگ سرور مد نظر خود را با کمک کارشناسان سرورتیک تهیه فرمایید تا ضمن برخوردار شدن از کانفیگی با بالاترین Performance در کنار قیمتی مناسب نیازهای تحت شبکه خود را براورده سازید .

سرور در حال حاضرمون نیاز به ارتقا دارد، چه گزینه های برای ارتقای سرور وجود دارد و چه عواملی در قیمت آن تاثیر دارد؟

ارتقای سیستم سرور به عوامل مختلفی بستگی دارد و باید مشخص شود که هدف از ارتقا دقیقا برای رسیدن به چه ظرفیتی است .

چون در بعضی موارد ظرفیت سرور از نظر میزان ذخیره سازی اطلاعات نیاز به ارتقا دارد یا در بعضی موارد با وجود سخت افزار مناسب سیستم از سرعت پایینی برخوردار است و فقط نیاز به افزایش سرعت سیستم می باشد و یا مواردی از این دست .

در رابطه با هزینه های ارتقای سیستم این امر کاملا بستگی به مدل سرور و میزان ظرفیتی می باشد که شما نیاز به ارتقای آن دارید برای مثال :

در سرورجی 10 HPE هزینه ارتقای پردازنده و ماژول های دیسک های پر سرعت مانند ذخیره سازهای NVMe از اصلی ترین عوامل در تعیین قیمت سرور جی 10 می باشد .

انعطاف پذیری وقابلیت پیکربندی برجسته , متناسب با طیف وسیعی از نیازهای تجاری  از گزینه های واجد شرایط HPE هست که – کمک به مشتریان برای بهبود بار کاری خود است .

  • InfoSight ابزاری برای تجزیه و تحلیل مبتنی بر Cloud فراهم می کند که پیش بینی می شود و از بروز مشکلات پیش از تأثیرگذاری روی شغل شما جلوگیری کند .
  • ارائه پشتیبانی از پردازنده های Intel Xeon E و حافظهای 2666 مگاهرتز UDIMM با پشتیبانی ازIntel Software Guard Extensions  که به منظور افزایش امنیت کد برنامها و  دادهها طراحی شده است .
  • پیشرفت های ذخیره سازی در قالب افزایش ظرفیت تا 6 درایو SFF و M.2 SSD برای بوت .
  • اختصاص پورت مدیریت HPE iLO Port به عنوان کیت گزینه انتقال سریعتر و ایمن تر داده ها .
  • انتخاب گسترده تر منبع تغذیه با راندمان 500W 94٪ و کارایی 800W 48VDC 94٪ راندمان ولتاژ و دو منبع تغزیه .
  • قابلیت اطمینان اثبات شده با ضمانت افزایش یافته (یا پیشرفته) از یک سال به سه سال (قطعات ، نیروی کار و پشتیبانی در محل) .
  • طراحی کم حجم و ساده و یک راه حل مقرون به صرفه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.