دسته بندی ها

پاور چیست؟!

پاور چیست؟!

بررسی و خرید پاور سرور HP


می توان اینطور گفت که: ” نوع و تعداد قطعات سخت افزاری سرورها، میزان انرژی مصرفی آن را تعیین می کنند. بنابراین نوع پاور نصب شده بر حسب نوع و تعداد قطعات سخت افزاری تعیین می شود”. در صورت نیاز به راهنمایی در این زمینه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

Profile shot of serious bearded man makes flying gesture Free Photo

برای مثال؛ سرور HP DL360 G10 دارای دو اسلات Hot-Swap پاور بوده که یکی از آنها بصورت Redundant (اضافه بر سیستم) تعیین شده است. در صورت استفاده از پردازنده و کارت رایزر دوم، پاور دوم نیز الزامی خواهد بود.

درصد بازدهی پاورهای HPE


در داخل مشخصات پاورهای برند HP معمولاً درصد بازدهی پاور ذکر شده است. برای مثال اگر پاوری 94% بازدهی داشته باشد، به این معنی است که از صد در صد ورودی انرژی برق به پاور، تنها 6 درصد امکان هدر رفتن را داشته و مابقی انرژی به قطعات منتقل می شود. این بازدهی، مصرف انرژی را بهینه می کند.

Cloud computing technology with 3d rendering server with cloud Premium Photo

در واقع اصلی ترین ویژگی پاورهای HPE، درصد بازدهی بالای آنها است. هرچه هدر رفت انرژی کمتر باشد، هزینه های دیتا سنتر نیز کمتر خواهد بود.

پاور سرور HP Low Halogen

در آخرین نسل سرورهای اچ پی (نسل 10)، این برند سری پاورهای سرور با تکنولوژی Low Halogen را معرفی کرده است که با محیط زیست سازگاری بیشتر دارد. علت این نامگذاری هم کمتر بودن مقدار هالوژن موجود در آن است. این پاورها تفاوت چندانی از نظر بازدهی با سری قبل ندارند.

Cloud storage banner background Free Photo

انواع پاور سرور HP


پاورهای سرور HP معمولاً برای سرورهای تجاری خود، در دو مدل Common Slot و Flex Slot تولید می شوند. Common Slot ها معمولاً با سرورهای نسل 9 سری DL500 و ML110 و ML30 سازگار بوده و Flex Slot ها روی سری سرورهای HPE ProLiant DL300 Gen9 ،HPE ProLiant ML350 Gen9، HPE Apollo 4000، HPE Apollo 2000 مورد استفاده قرار می گیرند. البته نوع دیگری از پاورهای اچ پی هستند که با نام Performance power supplies شناخته می شوند. این پاورها بطور معمول با سرورهای سری Synergy ، BladeSystem، Apollo 6000 سازگار می باشند.

Network Free Photo

پاور سرور چیست؟


تفاوت عمده میان منابع تغذیه کامپیوتر معمولی با سرور در این است که پاور سرور بازدهی بسیاری بالایی داشته و همچنین بصورت Hot-Plug نصب و حذف می شود. در صورتی که منبع تغذیه کامپیوتر شخصی چنین قابلیت هایی ندارد.

به دلیل عمل پردازش و ذخیره اطلاعات بالا در سرورها، مصرف برق نیز بالطبع بالا خواهد بود. در این حالت باید از منبع تغذیه مناسبی استفاده شود که استقامت بالایی در استفاده بلند مدت داشته و انرژی را بطور یکپارچه بین سخت افزارها پخش کند. پاورهای سرور به همین دلیل نسبت به پاورهای کامپیوتر برتری دارند.

White servers center room with computers and storage systems Premium Photo

پاور سرور استوک


سرورهای نسل های قدیمیتر مانند 7 ، 8 و 9 دیگر توسط سازنده تولید نمی شوند به همین دلیل قطعات سخت افزاری آن نیز پس از مدتی توقف تولید می شوند. پاور سرور این نسل های قدیمی تر در حال حاضر فقط بصورت استوک یا کارکرده موجود هستند و فقط نسل آخر سرورهای اچ پی دارای قطعات نو می باشند. پاور سرور استوک HP را می توانید از طریق رسام سرور تامین نمایید.

Super computer server racks in datacenter. 3d illustration Premium Photo

برخی مدل های پاور سرور اچ پی برای استفاده در دستگاه های ماینر نیز خریداری می شوند که با مبدل ها به این دستگاه ها متصل می شوند. البته استاندارد بودن این عمل توسط برند HPE تایید نشده است اما بهرحال مورد استفاده قرار می گیرند.

ویژگی‌های منبع تغذیه


به طور کلی می‌توان ویژگی‌های ذیل را برای یک پاور سرور تعریف کرد:

تولید ولتاژ DC از برق شهری
تأمین شارژ انرژی در یک مدت زمان معین بدون سوختگیری
جلوگیری از Down شدن دستگاه در شرایط باری سنگین
تولید جریان و ولتاژی که می‌تواند برای بار خود تأمین کند
در نهایت پایداری و چگونگی ولتاژ خروجی یا جریان آن زیر خط‌های مختلف و شرایط یا بار را به طور مداوم بررسی می‌شود.

Business concept with graphic holography Free Photo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.